İşitme Cihazlarının Ömrü Ne Kadar ?

İşitme cihazlarının ömrü, bir dizi faktöre bağlı olarak değişebilir. İşitme cihazlarının tipi, markası, kullanım sıklığı ve bakımı gibi faktörler cihazın ömrünü etkileyebilir. Genellikle işitme cihazlarının kullanım ömrü 3-7 yıl arasında değişebilir.

Ancak devlet 5 yılda bir işitme cihazı katkı payı ödemesini SGK aracılığıyla yapmaktadır. Bazı hastalar bu süreyi beklerken bazıları daha erken davranabilmektedir. Bunların da aksine titiz kullanıcılar kaliteli bir işitme cihazına sahip ise 10-12 yıla kadar bile aynı cihazı keyifle kullanan hastalar mevcuttur.

Bazı insanların işitme cihazlarını daha uzun süre kullanırken bazılarının daha kısa süre kullanması birçok faktöre bağlıdır. İşitme cihazlarındaki teknoloji hızla geliştiği için, bazen insanlar daha yeni ve daha gelişmiş bir işitme cihazı almak isteyebilirler.

Ayrıca, işitme cihazlarının bakımı da ömrünü etkileyebilir. Düzenli olarak temizlenmesi ve bakımının yapılması, işitme cihazının daha uzun süre verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olabilir.

İşitme cihazlarının ömrü konusunda en doğru bilgiyi işitme cihazı üreticileri veya satıcılarından almanız önemlidir. Her marka ve modelin ömrü farklı olabilir, bu nedenle satın almadan önce garanti süresi, servis ve bakım seçenekleri hakkında bilgi almanız önerilmektedir.

Bir yanıt yazın

Mustafa Kemal Mah. Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Cad. No:31/7 Çankaya/Ankara (Kentpark-Cepa AVM arkası)

Hızlı Erişim

Bizi Takip Edin

© 2024 · Klinik İşitme. Tüm hakları saklıdır.