Etiket: phonak

Anasayfa » phonak
İşitme Cihazı Markaları Nelerdir ?
Yazı

İşitme Cihazı Markaları Nelerdir ?

İşitme cihazı markaları nelerdir sorusu işitme cihazı araştırması yaparken akla ilk gelen sorular arasındadır. Popüler işitme cihazı markaları arasında Phonak marka gelmektedir.Dünya genelinde birçok işitme cihazı markası bulunmaktadır ve bu markaların çoğu farklı ülkelerde üretilmektedir. İşitme cihazı markaları nelerdir ve menşeileri nerelerdir bir bakalım; Phonak: İsviçre merkezli bir işitme cihazı markasıdır.En iyi işitme cihazı markası konusunda bir tek cevap yoktur. İşitme cihazları, kişinin işitme kaybının derecesine, yaşına, yaşam tarzına ve ihtiyaçlarına göre farklılık gösterir. Bazı işitme cihazı markaları, belirli işitme kaybı tiplerine veya yaş gruplarına odaklanırken, diğerleri daha geniş bir yelpazede hizmet verir.

Presbiakuzi
Yazı

Presbiakuzi

Presbiakuzi, artan yaşa bağlı olarak ortaya çıkan işitme kaybı anlamına gelmektedir. Ayrıca yaşlanma ile ortaya çıkan kronik hastalıklar arasında en yaygınıdır. Presbiakuzi, bilişsel bozukluklarının nedenlerinden biri olarak görülmektedir. İşitme bozukluğu üzerine yapılan son çalışmalar, yaşlılarda demans riskini artıran bilişsel süreçlerle bir korelasyon olduğunu kanıtlamaktadır. İşitme cihazlarının kullanımı ile işitmenin zamanında rehabilitasyonu(yeniden kazandırılması), bilişsel işlevin inhibisyon süreçlerini geciktirmenize izin verir ve yaşlıların aktif ömrünü uzatmasını sağlar.

İşitme Cihazı Ankara
Yazı

İşitme Cihazı Ankara

İşitme kaybınız var ise işitme cihazı kullanmanız gerekmektedir. İşitme cihazı kullanmazsanız her geçen zaman diliminde konuşmaları ayırt etmekte zorlanabilirsiniz. İşitme kaybınız olması durumunda bir işitme cihazı satış ve uygulama merkezine giderek size en uygun işitme cihazını işitme uzmanının işitme testinizi yapıp değerlendirmesinin ardından alabilirsiniz. İşitme cihazı alacağınız yerde mutlaka bir odyolog veya uzman odyolog bulunması gerekmektedir. İşitme cihazı alma konusunda en önemli nokta cihaza yapılan ayarlardır. Ankara’da işitme cihazı satışı yapan bazı yerlerde REM ölçümü yapılarak cihaz ayarları yapılır ve bu en sağlıklı yöntemdir. İşitme kaybınıza göre yapılan cihaz ayarını aynı zamanda REM ile desteklemek sesleri en kaliteli şekilde duymanızı sağlayacaktır.

Mesaj Gönder
Merhaba, İşitme Klinik olarak size yardımcı olmak için buradayız. Mesaj gönder butonuna tıklayarak hemen bize ulaşın.