Doktora Gitmeden İşitme Cihazı Alınır Mı?

Doktora Gitmeden İşitme Cihazı Alınır Mı?

İşitme cihazı almak için en doğru yaklaşım, bir odyolog tarafından yapılan işitme testi ve detaylı odyolojik testlerin beraberinde bu alanda uzman kişilerle birlikte karar alınmalıdır. İşitme cihazı, işitme kaybının türüne, derecesine ve diğer bireysel faktörlere göre özelleştirilmesi gereken bir medikal cihazdır. Dolayısıyla, bir doktora veya işitme uzmanına başvurarak işitme değerlendirmesi yaptırmadan doğru bir şekilde bir işitme cihazı seçmek zordur.


Bir işitme uzmanı, işitme kaybınızı değerlendirebilir, işitme testlerini gerçekleştirebilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun işitme cihazını belirleyebilir. İşitme cihazı, konforlu ve sağlıklı bir işitme için doğru şekilde ayarlanmalı ve programlanmalıdır. Ayrıca, işitme cihazınızın uygun bir şekilde takılması ve kullanımı hakkında odyoloğunuz size rehberlik edebilir.


Klinik İşitme Cihazları Merkezi’nde yer alan sessiz kabinde işitme testiniz Uzman Odyolog tarafından yapılarak doğru işitme cihazı seçimi ve denemesi yapılmaktadır. Ardından hekim onayı için yönlendirilerek reçete ve rapor yazdırma süreci başlamaktadır.
Doktora veya odyoloğa başvurmadan işitme cihazı satın almak, işitme sorununuzun doğru şekilde değerlendirilmesini ve uygun bir cihaz seçilmesini engelleyebilir. Bu nedenle, işitme sorununuz varsa, bir işitme uzmanından destek almanızı ve ardından KBB hekimine başvurmanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Mesaj Gönder
Merhaba, İşitme Klinik olarak size yardımcı olmak için buradayız. Mesaj gönder butonuna tıklayarak hemen bize ulaşın.